Koperty bąbelkowe i ich zastosowanie

Koperty bąbelkowe mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Ze względu na swoją budowę pomagają w bardzo dobry sposób zabezpieczyć znajdujące się wewnątrz przesyłki. Stosowane są w biurach, jak również do wysyłki przesyłek prywatnych. Zapewniają ochronę przed wstrząsami, zgnieceniem zawartości czy innymi uszkodzeniami.

Jak zbudowane są koperty bąbelkowe?

Koperty bąbelkowe swoją nazwę przyjęły od sposobu ich produkowania. Wewnątrz koperty wykonanej z grubszego papieru znajduje się warstwa folii bąbelkowej. Jest ona przyklejona do ścianek koperty, aby wkładanie przesyłek do wnętrza nie sprawiało problemów. To właśnie folia bąbelkowa sprawia, że koperty stanowią tak skuteczną ochronę. Dodatkowo wyłożenie koperty folią chroni przed wilgocią i zamoczeniem zawartości. Ich zaletą jest to, że można do nich włożyć nawet nieco większe przedmioty.

Jak dobierać wielkość kopert bąbelkowych?

Wielkość kopert bąbelkowych jest taka sama, jak wielkość innych kopert. Takie ujednolicenie rozmiarów ułatwia wysyłanie przesyłek. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku kopert bąbelkowych wewnątrz znajduje się warstwa folii, dlatego rozmiar wnętrza jest nieco mniejszy niż w przypadku kopert bez takiego wkładu. Dlatego należy wybierać nieco większe koperty, aby mleć pewność, że przesyłka zmieści się do niej bez problemów. Ze względu na budowę, tego typu koperty są nieco droższe niż inne, jednakże ochrona, jaką dają znacznie lepsza. Dlatego warto wydać nieco więcej na zakup kopert bąbelkowych, ale mieć pewność właściwego zabezpieczenia przesyłek.

Comments are closed.