Odpowiednia koperta

koperty
23 marca, 2021

Każda karta okolicznościowa, zaproszenie lub ważne pismo powinno być odpowiednio „opakowane”. Najodpowiedniejsza do tego jest dobra, gładka koperta, która idealnie zabezpiecza środek oraz pozwala bezpiecznie wysłać lub przekazać drugiej osobie jej zawartość. Jakie koperty można znaleźć w sklepach i hurtowniach papierniczych?

Koperta do arkusza A4

Najczęściej klienci poszukują białych, standardowych, prostokątnych kopert, które określane są jako koperty C4. Koperty te mają wymiar 229×324 i są przeznaczone do wysyłania dokumentów w formacie A4. W takiej kopercie można wysłać niezbędną dokumentację do urzędu, do biura lub do rodziny. Mocna, solidna i trwała konstrukcja tej koperty pozwala w niej zmieścić nawet i kilkadziesiąt kartek formatu A4.

Koperta do pocztówek, kartek okolicznościowych i zaproszeń

koperty

Osoby, które chcą w elegancki sposób wysłać do bliskich lub znajomych kartkę, pocztówkę lub zaproszenie (np.: na ślub) najczęściej decydują się na kopertę w formacie C6. Producenci kopert w ostatnim czasie starają się tworzyć bardzo ciekawe, efektowne koperty, które niczym nie przypominają tych zwykłych, które można kupić choćby na poczcie. Koperty do kartek okolicznościowych oraz do zaproszeń są niezwykle szykowne. Można je kupić w wielu rozmaitych kolorach, a nawet w różnorodnych wzorach. Zdarzają się nawet koperty ozdobione grafikami, śmiesznymi napisami oraz naklejkami w formacie 3D. Dobrze więc wybrać odpowiednią kopertę do zawartości, która się w niej znajduje. Wówczas całość tworzy spójną kompozycję.

Różnego rodzaje koperty są do kupienia online w sklepie Biurwa.