Kolorowe karteczki samoprzylepne

zakladki-indeksujace
6 stycznia, 2020

Są małe, samoprzylepne, kolorowe i zawsze jaskrawe, używane dzisiaj w biurach, szkołach, szpitalach, przedszkolach, domu, na uczelni, w bibliotekach. Wszędzie tam, gdzie trzeba pracować, uczyć się lub zaznaczać dane fragmenty. Dzięki takim małym karteczkom znacznie łatwiej jest znaleźć potrzebny fragment w książce lub określoną notatkę, wśród ogromnej zapisanej treści.

zakładka indeksująca

Ich fenomen

Największym fenomenem zakładek indeksujących jest fakt, że można je przykleić, odkleić, a następnie użyć jeszcze raz. Mało tego to ciągłe przyklejanie i odklejanie nie powoduje zniszczenia danej strony lub kartki książki czy zeszytu, dodatkowo warto dodać, że sama karteczka nigdy się nie odklei.
Do produkcji zakładek użyto specjalnego kleju o ogromnej sile adhezyjnej, przez co zakładki indeksujące działają tak jak działają. Siła kleju jest tak mocna, że karteczka cały czas pozostaje przyklejona, aż do czasu gdy nikt jej nie oderwie. Równocześnie siła kleju jest tak słaba, że oderwanie karteczki nie rozrywa ani nie niszczy danej strony zeszytu czy podręcznika.

Pamięć jest ulotna

Ludzka pamięć jest ulotna, bardzo często fragmenty notatek lub cytatów uciekają nam a przy pomocy kolorowych zakładek indeksujących możemy zaznaczyć ważne dla nas fragmenty i zawsze do nich wrócić.
Zakładki indeksujące w swojej krótkiej karierze zrobiły niesamowitą furorę, krótkiej, ponieważ popularne są ledwo od lat siedemdziesiątych poprzedniego stulecia.